Üdvözöljük a
Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár oldalain!

Utoljára 2014. szeptember 10.-én frissítettük oldalainkat

2014. szeptember 10.

A GYŐRI EGYHÁZMEGYE KINCSEI
25 éves a Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár c.
időszaki kiállítás

1989. október 25-én, huszonöt évvel ezelőtt nyílt meg a Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár, Magyarország egyik legjelentősebb egyházművészeti kiállítása. Az intézmény e jeles évfordulóhoz kapcsolódóan a legértékesebb műtárgyait (textíliáit, ötvöstárgyait, kódexeit, ősnyomtatványait, régi magyar könyveit) mutatjuk be a nagyközönségnek, időszaki kiállítás keretében, valamint a kiállításhoz kapcsolódó kiadvánnyal és múzeumpedagógiai programokkal.

A kiállításon megtekinthetők:

- azok a rendkívül értékes műtárgyak, amelyeket műtárgyvédelmi okok miatt raktárakban és páncélszekrényben őrzünk;

- a győri egyházmegye templomaiból az utóbbi tíz évben behozott liturgikus tárgyak, szobrok, festmények és könyvek gyűjteménye, amelyek eddig kiállításon még nem voltak megtekinthetőek;

- a nagy jelentőségű könyvritkaságaink, mint a Mátyás király könyvtárából származó Győri Korvina, a legnagyobb magyar kódexként ismert Zalka-Antifonálé, vagy Hartmann Schedel 1493-ban nyomtatott világkrónikája;

- a rendkívül értékes, de még restaurálásra váró liturgikus tárgyainkat, festményeinket, szobrainkat és könyveinket.

Az időszaki kiállítás megtekinthető:
2014. szeptember 15. – 2015. március 15.
Ünnepi megnyitó: 2014. október 03. 16.00 óra
Kedd-Vasárnap: 10.00-16.00

A kiállítás létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap 1 000 000 Ft összeggel támogatta.

2010. május 17.
Napközis csoport - nemezfigurás betlehem
Tóth Máté Dániel 3. osztály - kosaras betlehem
GRATULÁLUNK!
Az eseményről készült további fotók
Játszóház Játszóház Játszóház Játszóház
Játszóház Gyakorló kórus Eredményhirdetés Molnár Enikő Dóra
Tóth Máté Dániel Prohászkások műsora Bokori Boglárka Dunakiliti
2009. október 7.
A GYŐRI EGYHÁZMEGYEI KINCSTÁR ÉS KÖNYVTÁR
BETLEHEM KÉSZÍTŐ VERSENYT
HIRDET ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOKNAK.

A művek tetszőleges technikával és anyagból készülhetnek.
A nevezett alkotásokat is kiállítjuk a 2009. december 1-jén nyíló Betlehem kiállításon a Győri Egyházmegyei Kincstárban
(Győr, Káptalandomb 26.)

A látogatók szavazatai alapján választjuk ki a legjobban sikerült alkotásokat külön az alsó és külön a felső tagozatos korosztályból.

I. díj: 10 000 Ft-os vásárlási utalvány és ingyenes múzeumi belépő a Kincstárba és az Apor emlékhelyre az alkotóknak

II. díj: 5 000 Ft-os vásárlási utalvány, és ingyenes múzeumi belépő a Kincstárba és az Apor emlékhelyre az alkotóknak

III. díj: könyvcsomag és ingyenes múzeumi belépő a Kincstárba és az Apor emlékhelyre az alkotóknak

Jelentkezés:
2009. október 30-ig (Pontos névvel, elérhetőséggel)
E-mail-en: gyekk@t-online.hu
Személyesen:
Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtárban
Győr Káptalandomb 26.
Telefonon:
96/525-090 vagy 06/30-500-60-96 (Pintérné Rácz Krisztina)

A művek leadása 2009. november 20-ig.

2009. október 7.
JANUÁRTÓL MÚZEUMI ÓRÁK A KINCSTÁRBAN

Választható foglalkozások korosztálytól függetlenül:
  • Liturgikus tárgyak, kellékek
    A legjelentősebb tárgyak megismerése, keletkezésük helye, ideje, funkciója, kalandos útja a kincstárig stb.
    Kapcsolódó kézműves foglalkozás: Vidd haza a kincstár legszebb mintáit! (színezés, nyomdázás, satírozás, gipszkép készítése)
  • A Szent László herma
    A herma története, felépítése, díszítése, restaurálása stb.